Piłkarzyki Chorzów - Logo
Chorzowski Klub Futbolu Stołowego

Kim jesteśmy

O NAS

Jak powstaliśmy

Kim jesteśmy? Grupą młodych ludzi, którzy poza przysłowiowym „graniem do piwa” chcieli spróbować czegoś więcej, niż tylko kopania piłki do przodu. Postanowiliśmy stworzyć własne miejsce do grania i wspólnych spotkań, z dala od zatłoczonych barów. Kupiliśmy nasz pierwszy stół i postawiliśmy go w piwnicy u jednego z kolegów. Było to miejsce gdzie mogliśmy potrenować jak i spotkać wielu znajomych. I tak to się wszystko zaczęło.

Obecnie posiadamy lokal użytkowy o powierzchni ponad 50 m kw. gdzie do dyspozycji mamy 4 stoły do piłkarzyków – Garlando, Leonhart i Roberto Sport Adrenaline.  W naszym Stowarzyszeniu mamy kilkunastu aktywnych członków w różnych przedziałach wiekowych i na różnych poziomach zaawansowania.

 

Nasze osiągnięcia

Mimo, iż jesteśmy stosukowo nowym klubem, mamy już pewne osiągnięcia. W 2013 roku na Klubowym Pucharze Polski (KPP) zajęliśmy 3 miejsce, co jak na tak krótki „stażem” klub było nie lada sukcesem. Dodatkowo w swoich szeregach mamy Mistrzynię Świata, Mistrza Polski oraz reprezentantów kadry narodowej.

Nasza przyszłość

Naszym głównym celem jest propagowanie tego sportu, który cały czas jest mało popularny w Polsce. Może to właśnie Tobie przekażemy nasza wiedzą i pokażemy, że piłkarzyki to nie tylko „barowa kopanina”, ale również sposób na hobby i nietypową pasję. Dzieląc się naszym doświadczeniem i umiejętnościami sprawiamy radość nie tylko sobie J